Jazyk
Hlavní navigace
Zpět do inspirací

inspirace: Látkový věnec krok za krokem

Připravte si:

-30 x 100 cm jednobarevné bavlny

-12 x 60 cm vzorované bavlny nebo vánoční bavlny

-Výplň, např. kuličkové rouno

-Gumičku (klidně tu do vlasů, pomůže nám při pletení copu)

-Špendlíky nebo svorky, nůžky a stroj.

Jak vytvořit základ věnce?

1) Nejdříve si střihněte tři pásy o rozměrech 10 x 100 cm. Vznikne vám tak věnec, který má v průměru přibližně 35 cm. Nejlepší je volit látku pevnější, já sáhla po bavlněném plátnu ve stylové vínové barvě, která je barvou jak podzimu, tak i Vánoc.

2) Poté všechny tři pásy přeložte na půl lícem k sobě a po celé délce sešpendlete a sešijte rovných stehem, aby vám vznikl jeden dlouhý tunel. Nezapomeňte okraje začistit třeba "cikcakem", jelikož bavlněné plátno se třepí.

3) Po sešití všechny tunely převraťte a naplňte vámi zvolenou výplní. Nesmíte tunely moc přeplnit, pak by byly tvrdé a špatně by se vám z nich nejen pletlo, ale ve výsledku by se vám věnec kroutil.

4) Po naplnění všechny tři konce spojte gumičkou, aby držely pevně a lépe se tak pletl cop. Po zapletení oba konce sešijte dohromady, aby se vymodeloval kruh. 

5) Sešitý spoj překryjeme nějakou aplikací. Já jsem zvolila mašli, která je velmi variabilní, efektní a měnit se dá například podle ročního období.

Jak vytvořit mašli?

6) Na ni budete potřebovat různě barevné látky. Rozměry mašle mohou být hodně variabilní, záleží na tom, jak velkou mašli chcete mít. Já jsem střihla látku o rozměrech 12 x 60 cm. Konce budoucí mašle jsem zastřihla do tvaru trojúhelníku. Potom ji po celé délce sešijte rovným stehem a nezapomeňte začistit. Myslete i na otvor pro přetočení, nejlépe ve středu, kde půjde nejméně vidět. Po přetočení mašli vyrovnejte a přežehlete.

Kompletace

7) Ušitou mašli buď přišijte, a nebo přilepte tavnou pistolí. Jestli ji dáte nahoru věnce, a nebo necháte viset dolů, už je jen na vaší fantazii.

Další inspirace, jak ozdobit váš věnec:

Pohrát si můžete se skladbou barev, ale také velikostí tunelů. Záleží, kam chcete věnec umístit, můžete udělat menší věnečky například na okna.

Doufáme, že se vám návod líbil a věnec bude zdobit vaše domácnost. Pokud se budete chtít pochlubit, můžete fotografii hotového věnečku vložit na náš facebook Dům látek – látky Mráz nebo instragram.

Návod pro vás připravila Hedvika Urbanová.

Líbí se vám článek?

Proč nakupovat látky, metráž a galanterii u nás?

 • Zboží máme
  skladem

  Artikly e-shopu jsou připraveny přímo v našem skladu.

 • Největší výběr
  zboží

  Více než 60.000 druhů artiklů v našem sortimentu, který neustále rozšiřujeme.

 • Záleží nám
  na vás

  Každý zákazník je pro nás důležitý, pro vaši spokojenost uděláme maximum.

 • Rádi poradíme
  +420 602 711 919

  Jsme vám k dispozici v pracovní dny mezi 8:00 - 16:30 hod na telefonu, e-mailu i FB.

 • Ověřeno
  zákazníky

Vyhledává se...