Jazyk
Hlavní navigace

návod: Koník Toník

Koník je upleten z několika dílů, pletených na 4 ponožkových jehlicích, které jsou vyplněny kuličkovým rounem a sešity k sobě. Použitá příze je příze z naší nabídky Flora, kterou naleznete zde:
http://www.dumlatek.cz/katalog/prize/flora/

Tělo je pruhovaný válec pletený postupným přidáváním oček na začátku a ubíráním oček na konci. V nejširší střední části je na každé jehlici nahozeno 20 oček. Nohy začínají háčkovanými kopítky (pro větší stabilitu a pevnost) na která jsou opět na čtyřech jehlicích napletené nožky. Na každé jehlici bude 5 oček. Krk je pleten samostatně z nahozených deseti oček na každé jehlici. Hlava je pletena od zadní části (týla) postupným přidáváním až na 18 oček na každé jehlici, která postupně splétáme pro dosažení tvaru čumáku. V konci je ukončeno stejně jako špička ponožky.

Na vyplněnou hlavu přišijeme ve správné pozici krk (ideálně si jej navlékněte na sklenici stejného průměru, aby byl zachován pravidelný kruh), vyplňte rounem a přišijte na trup. Nohy naplněné rounem přišijte k tělu. Podle vlastní fantazie vyšijte nebo přišijte oči, nozdry, tlamu, přišijte ocásek a hřívu.

Koník Toník je na světě!

Líbí se vám článek?

Proč nakupovat u nás?

 • Zboží máme
  skladem

  Artikly e-shopu jsou připraveny přímo v našem skladu.

 • Největší výběr
  zboží

  Více než 60.000 druhů artiklů v našem sortimentu, který neustále rozšiřujeme.

 • Záleží nám
  na vás

  Každý zákazník je pro nás důležitý, pro vaši spokojenost uděláme maximum.

 • Rádi poradíme
  +420 602 711 919

  Jsme vám k dispozici v pracovní dny mezi 8:00 - 16:30 hod na telefonu, e-mailu i FB.

 • Ověřeno
  zákazníky

Hledání