Jazyk
Hlavní navigace

Rouška nemusí být nuda

Zaslal KK dne

Roušky. Někdo je vítá, někdo je bere jako nutné zlo, ale všichni se shodneme, že jsou jednoduchou prevencí pro zdraví nás všech. Svět s rouškami nemusí být nudný, pojďme si i s rouškami udělat svět veselejší, barevnější a nápaditější, nechte se inspirovat....

Jednoduchý fotonávod na ušití skládané roušky s gumičkami naleznete zde

Rouška nemusí být jen nutná pomůcka k ochraně zdraví nás všech. Může vyjádřit naší osobnost, může nás zdobit i bavit. Přinášíme pár nápadů, ale jistě vymyslíte spoustu dalších.

1) Vyšívejte

Ozdobte si okraj roušky strojovou nebo ruční výšivkou. Baví vás křížkový steh? Nebo stonkový? Pusťte fantazii na špacír a vyšívejte :-) Chcete roušku více osobní? Vyšijte si na ní monogram. Ještě víc osobní? Vyšijte si na ní jméno :-)

2) Našívejte a všívejte

Našijte cedulku Home made, přívěsek, nebo třeba hezký knoflíček. Jen mějte na paměti, že se bude rouška vyvařovat ..... Máte doma malého školáka a bojíte se, že roušku při první příležitosti ztratí? Všijte mu do bočního švu cedulku s jeho jménem a roušku si tak vždy pozná :-)

3) Nebojte se vzorů

Hrajte si. Máte doma studenta? Ušijte mu roušku s chemickými vzorci. Máte doma milovníka Mimoňů? Ušijte mu stylovou roušku. A jste připraveni na Vánoce? Co takhle roušky s vánočním motivem? Vánoční látky už jsou v prodeji :-)... Výběr vzorů a barev je ohromný, vyberte si :-)

Vyhledává se...