Jazyk
Hlavní navigace

Patchwork snadno a rychle II.

Posted on

Pokud jste se s námi pustili do patchworku a chcete zkusit další jednoduchý vzor, přinášíme vám pokračování jednoduchého návodu na rychlý patchwork pro začátečníky.

Dnešní pokračování patchworku snadno a rychle přináší alternativu k předchozímu dílu - postup je stejný, ale výsledný design zcela odlišný. Opět je to velice snadné, proto se s námi pusťte hned do tvoření.

Opět začneme přípravou materiálu. Pro tento vzor budete potřebovat 8 čtverců tyrkysové, 4 čtverce kolečkové a 4 čtverce chevronové látky. Volba vzorů je jen a jen na vás, my jí uvádíme jen pro větší přehlednost vzorů :-). Opět doporučujeme vybírat z kolekcí Amerických bavlněných látek které jsou na patchwork naprosto ideální jak svojí pevností, malou srážlivostí i stálobarevností. My jsme vybírali z kolekcí Art Gallery Fabrics

Tak jako v prvním návodu Patchwork snadno a rychle položte na sebe vždy jeden tyrkysový čtverec a jeden vzorovaný čtverec lícem k líci, narýsujte na vrchní rubovou stranu vrchního čtverce uhlopříčku, prošijte na šíři patky po obou stranách uhlopříčky a v uhlopříčce rozstřihněte. Nyní máte připravených 16čtverců, každý složený z tyrkysového a barevného trojúhelníčku. Vždy dva čtverce nyní sešijeme k sobě dle obrázku (počty tvarů na obrázcích jsou kalkulovány na náš výsledný tvar složený ze dvou velkých čtverců):

Sešijeme k sobě vždy dva tyrkosovo-chevronové a dva tyrkysovo- kolečkové dle schématu, tímto způsobem máme připraveno 8 obdélníků, vždy 4 a 4 stejné. Nyní je sešijeme k sobě tak, aby čtverec byl kombinací tyrkysovo-chevronového obdélníku a tyrkysovo-kolečkového obdélníku, opět vycházíme z barevného schématu. Pro jeden velký čtverec tak máme připraveny 4 čtverce, které nyní spojíme dohromady dle schématu:

Výsledný čtverec pak vypadá takto a je jen na vás, zda jej použijete jako samostatný prvek na prostírku, na polštář nebo třeba na středovou část tašky či látkového sáčku:

My jsme se rozhodli využít dva čtverce na vytvoření obdélníkové prostírky. Mezi dva velké čtverce jsme všili pruh kolečkové látky, celý vzniklý obdélník jsme pak ještě olemovali stejnou látkou. Pro zvýraznění větrníkového vzoru jsme prošili každý čtverec separátně paprsky směřujícími od středu každého motivu. Protože je motiv pravidelným čtvercem, má nekonečnou možnost sestavování do větších čtverců či obdélníků, tímto jednoduchým způsobem si i začátečník dokáže sestavit velmi efektní přehoz na postel. A nebojte se experimentovat, každý větrník může mít jiný vzor a barvu, v originalitě je přeci krása :-))))

Krásné tvoření ! :-)

Hledání