Jazyk
Hlavní navigace

Jednoduché dámské propínací šaty

Posted on

Viskózová halenkovina patří v oděvních látkách mezi stálice a její použití je velmi široké. Kromě obvyklých halenek nebo lehkých košil můžete z látky ušít i velmi pohodlné šaty nebo třeba letní šortky či plážové kalhoty. Viskózové halenkoviny se dají pořídit v mnoha zajímavých vzorech, ale i jejich jednobarevné varianty dokáží okouzlit.

Jednoduché dámské propínací šaty jsou ušité z temně modré viskózové halenkoviny a vzniklý kousek je tak nadčasový a dá se nosit při mnoha příležitostech.

Viskóza je přírodní materiál, jehož vlastnosti oceníte nejen v parném létě, ale i v jarních či podzimních dnech. Viskózové halenkoviny jsou zpravidla splývavé a lehké materiály, které se ale např. oproti šifonům dobře zpracovávají. Nejsou kluzké a drží si hezky svůj tvar.

Vzhledem k tomu, že je samotný materiál jednoduchý, ve smyslu že nemá žádné výrazné struktury, a také vzhledem k tomu, že byla použita nekomplikovaná jednobarevná látka, je možné si v tomto konkrétním případě zvolit i divočejší nebo náročný střih. Jak je ale na fotkách vidět, i úplně jednoduchým střihem nic nezkazíte.

Látku je vhodné před samotným šitím předeprat v ruce v teplé vodě nebo ji vysrážet parou. Viskóza má velkou tendenci se srážet, tak abyste po vyprání ušitého kousku nebyli nemile překvapení. Pokud potřebujete oděvu z viskózové halenkoviny dodat v některých partiích pevnější kontury, podžehlete tyto části dílců před šitím slabší výztuhou, např. https://www.dumlatek.cz/produkt/vlizelin-lepici-bily/ nebo https://www.dumlatek.cz/produkt/vlizelin-lepici-bily-1/

Střih na tyto jednoduché dámské propínací šaty můžete najít zde

Napsala: Petra Škrabáková, Prošikulky.cz

Hledání