Jazyk
Hlavní navigace

Vážené zákaznice a zákazníci,

vzhledem k velkému každodennímu počtu příchozích objednávek a omezeným personálním kapacitám jsme nuceni do neděle 5.4.2020 pozastavit příjem nových objednávek. Objednávky již přijaté budeme zpracovávat s maximálním úsilím. Víme, že pomáháte a potřebujete látky na dobrou věc, a věřte, že i my děláme naprosté maximum, pracujeme na směny 7 dní v týdnu, každý den 12 hodin a přesto nedokážeme vyhovět takto velké poptávce a expedici ještě více urychlit.

Naše prodejny jsou pro vás stále otevřeny.

Děkujeme za pochopení DůmLátek.cz

Dámské kimono

Zaslal KV dne

Připravily jsme pro vás super návod na moderní dámské kimono. Pojďte s námi do toho :-)

Pojďte si s námi tentokrát ušít stylové a jednoduché kimono. Vybraly jsme pro něj úžasnou bavlněnou látku od Art Gallery Fabrics: Sun kissed s květy. Můžete samozřejmě experimentovat a ušít kimono třeba ze splývavé viskózové halenkoviny. Kimono unosíte na podzim na tričko k džínám, v létě jen vyměníte kalhoty za kraťasy. Nezapomeňte, že vrstvení outfitu je stále v módě. Pohrát si můžete i s jeho délkou, máte raději kratší nebo delší až na zem? Kimono můžete ušít i jako slušivý domácí župan.

Potřebné pomůcky:

-1,6 m látky šíře 110cm (pro velikost S-M)

-nitě v barvě látky

-nůžky na látku

-krejčovský metr, pravítko

-křídu na látku

Vystřihněte si z látky dva obdélníky o rozměru 90x60 cm. Jeden z vystřižených obdélníků rozpulte a odstřihněte trojúhelník - “výstřih” dle nákresu 7 a 30 cm Dále budete potřebovat na rukávy dva obdélníky o rozměru 45x50cm. Na vázačku jsme využily pruh o rozměru 12x160cm. Protože se jedná o bavlnu, která má nepravidelný vzor, dá se stříhat i takto nestandardně po šíři látky, nikoli po délce. Při stříhání po délce bude spotřeba cca 2m, při šíři látky 110cm.

Na overlocku (nebo zigzag stehem) začistěte okraje vrchní hrany zadního i předního dílu. U předního dílu začistěte i vnitřní kraje kimona. Zažehlete nebo si sešpendlete okraje výstřihu do rubu po celé délce předního dílu. V kraji prošijte rovným stehem.

Přední i zadní díl položte na sebe lícem na líc a sešijte ramenní šev. Pak šev rozžehlete. Overlockem nebo zigzag stehem začistěte díly pro rukávy. Rukávy přišijte lícem na líc na spojený přední a zadní díl kimona. Dejte pozor na to, aby polovina rukávu lícovala s ramenním švem.

Nyní celý polotovar přehněte přes ramena lícem na líc. Budete sešívat k sobě rukávy a boky. Začněte rukávem a šev veďte co nejdál do “podpaží” až k ramennímu švu a zapošijte. Pak začněte zase od spoje rukávu a boku, co nejblíže k ukončenému švu sešitého rukávu. Pokračujte po celé délce boku až ke spodnímu okraji. Opakujte i na druhém boku. Pokud by se vám látka pod rukávem moc nahrnula, šev můžete nastřihnout.

Jsme téměř u konce. Nyní stačí jen začistit délku kimona. Vyzkoušejte si ho a podle toho zahněte 1-3cm, zažehlete a prošijte. Díl na vázačku podélně přepulte a kolem zbývajících 3 stran sešijte. Na dlouhé straně vynechejte 3cm otvor na otočení. Vyžehlete a v ruce otvor zašijte.

A máte došito! Hurá obléknout a vyvětrat nový kousek v šatníku. Tak co, z jaké látky si kimono ušijete? Napadají vás další nápady jak kimono oživit?

Návod pro vás připravily: Jana, Adri a Eva z došito.cz.

Hledání