Jazyk
Hlavní navigace

Dámská elegantní mikina TO THE CITY z efektní svetroviny

Posted on

Svetrovina je velmi výrazná látka, která na první pohled zaujme zajímavou strukturou s nopky. Látka patří spíše do kategorie slabší až středně silné pleteniny, takže si nepředstavujte huňatý svetr, ale spíš lehčí top ideální do jarních nebo podzimních dnů. Ačkoliv jde o látku ze syntetických vláken, je na omak příjemná a budete se v ní cítit velmi dobře a pohodlně.

Jelikož jde o poměrně řídce pletenou látku, doporučuji při práci s ní si u střihových dílců ponechávat švové přídavky 2 cm, ne méně. Látka má tendenci se ze střižního okraje pro nějakém čase párat a pokud byste zvolili menší švové přídavky, mohlo by se vám s látkou při šití špatně manipulovat.

Také je určitě potřeba střižní okraje látky pečlivě začistit. Ideální je, pokud máte overlock. Nicméně pokud nejste majitelem overlocku, pak si vystačíte i s širokým a hustějším cikcakem, který také všechna neposlušná vlákna polapí a udrží je na správném místě. Obyčejné špendlíky s malou hlavičkou se vám v tak strukturované látce mohou ztrácet a bylo by velmi nepříjemné špendlík v oděvu zapomenout, nebo ho dokonce na overlocku do oděvu všít. Na práci s látkou tedy doporučuji používat například svorky.

Pokud pomineme nutnost začištění střižních okrajů, pracuje se s látkou velmi dobře i na obyčejném stroji. Ačkoliv jde o řídkou pleteninu, je látka stabilní. Ve stroji pod patkou neklouže a podavač stroje si s ní dobře poradí.

Látka sama o sobě je velmi výrazná, proto ji kombinujte se střídmými barvami i materiály. Vybírejte i vhodný nekomplikovaný střih, aby celkový dojem z oděvu působil harmonicky a nikoliv divoce.

Střih na tuto konkrétní jednoduchou tričko–mikinu můžete najít zde

Napsala: Petra Škrabáková, Prošikulky.cz

Hledání